W niedzielę rocznica Cudu Lubelskiego. Ulicami miasta przejdzie procesja różańcowa

msza rezurekcyjna 2022
Procesja Cudu Lubelskiego przejdzie ulicami Lublina | fot. Archidiecezja Lubelska

W niedzielę, 3 lipca w związku z uroczystościami rocznicy Cudu Lubelskiego ulicami Lublina przejdzie procesja różańcowa. Będzie to się wiązało z całkowitym wstrzymaniem ruchu pojazdów na trasie procesji.

Rocznica Cudu Lubelskiego 2022 Lublin

Wieczorem 3 lipca 2022 r., na placu przed Archikatedrą Lubelską, rozpoczną się główne uroczystości w ramach obchodów święta Najświętszej Maryi Panny Płaczącej, ustanowionego w rocznicę Cudu Lubelskiego mającego miejsce 3 lipca 1949 r. Głównym punktem spotkania będzie msza św. o godz. 19.00 i procesja różańcowa z Obrazem Matki Bożej ulicami Lublina.

Uczestnicy procesji różańcowej przejdą ulicami: Królewska, Lubartowska, łącznik na wysokości ul. Kowalskiej do ul. Świętoduskiej, ul. Świetoduska, ul. Krakowskie Przedmieście (deptak), plac Łokietka, ul. Królewska na Plac Katedralny. Przejście uczestników procesji odbędzie się przy całkowicie wstrzymanym ruchu kołowym. Dla linii komunikacji miejskiej wyznaczono objazdy.

Przewidywana liczba wiernych to ok. 2 000 osób.

Objazdy komunikacji miejskiej 3 lipca

W związku z obchodami rocznicy Cudu Lubelskiego, w dniu 3 lipca 2022 r. w godz. 20.30 – 22.00 wprowadzone zostaną następujące objazdy dla komunikacji miejskiej:

* linie 1, 6, 17 w obu kierunkach: … – Zamojska – pl. Wolności – Narutowicza – Kołłątaja – 3 Maja – al. Solidarności – al. Tysiąclecia – …

* linia 4 w obu kierunkach przejazdu: … – Krakowskie Przedmieście – 3 Maja – al. Solidarności – al. Tysiąclecia – …

* linia 22 w kierunku Bramy Krakowskiej: kurs z godz. 20.43 z przystanku Pliszczyn – szkoła 02 zostaje skrócony do przystanku Dworzec Główny PKS 02

* linia 23 w kierunku Felina: … – al. Solidarności – al. Tysiąclecia – al. Unii Lubelskiej – Fabryczna – …

* linia 39 w obu kierunkach: … – Narutowicza – Kołłątaja – 3 Maja – al. Solidarności – al. Tysiąclecia – …

* linie 156, 160 w kierunku Choin: … – Fabryczna – al. Unii Lubelskiej – al. Tysiąclecia – Lubartowska – …
w kierunkach Felin/os. Poręba: … – Lubartowska – Ruska – al. Unii Lubelskiej – Fabryczna – …

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.