W niedzielę biegacze opanują ulice Lublina. Będą utrudnienia w ruchu

maraton lubelski
Przed nami 7. edycja Maratonu Lubelskiego | materiały organizatora

W najbliższą niedzielę odbędzie się 7. edycja Maratonu Lubelskiego. Na czas biegu na wielu ulicach ruch zostanie częściowo ograniczony. Kierowcy powinni szykować się na korki, a pasażerowie komunikacji miejskiej na opóźnienia.

Już po raz siódmy biegacze zmierzą się z królewskim dystansem. Trasa 42-kilometrowego biegu będzie przebiegała przez całe miasto. Startem i metą 7. Maratonu Lubelskiego będzie stadion lekkoatletyczny przy al. Piłsudskiego w Lublinie. Na bieg zapisało się ok. 650 biegaczy.

Maratończycy rozpoczną swój bieg punktualnie o godz. 9.00. Razem z maratończykami bieg rozpoczną uczestnicy 4. Biegu Koziołka. Przebiegną oni dystans 15 kilometrów. Będzie się można sprawdzić w wyścigach „Przez metry po kilometry” na dystansach 1000 i 600 m, a dla dzieci od 50 do 300 m. Chętni mogą wystartować również w Wielkim Biegu Rodzinnym.

Trasa 7. Maratonu Lubelskiego poprowadzi nas ze stadionu lekkoatletycznego kolejno następującymi ulicami: Piłsudskiego, Lubelskiego Lipca`80, Stadionową, Muzyczną, Głęboką, Sowińskiego, Radziszewskiego, M. Skłodowskiej – Curie, Okopową, Narutowicza, przez Plac Wolności, Bernardyńską, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Królewską, Lubartowską, Kowalską, przez Plac Zamkowy, Tysiąclecia, Unii Lubelskieji, Zamojską, Rusałki, Dolnej Panny Marii, ponownie Piłsudskiego, Palcu Bychawskiego, Kunickiego, Zemborzycką, Diamnetową, Romera, Nałkowskich, Żeglarską, ścieżką rowerową wokół Zalewu Zemborzyckiego (równolegle do ulic: Osmolickiej, Cienistej i do tamy nad zalewem Zemborzyckim) i następnie wzdłuż Bystrzycy do ul. Janowskiej, Nadbystrzyckiej, dalej ścieżka rowerową wzdłuż Bystrzycy do Mostu Kultury i na koniec ulicami Rusałki, Dolnej Panny Marii i Piłsudskiego wracmy na Stadion Lekkoatletyczny w Lublinie.

Utrudnienia w ruchu

Na czas biegu tj. w godzinach od 9:00 do 15:00 zostanie wprowadzona czasowa zmiana w organizacji ruchu. Poniżej przedstawiamy, gdzie i w jakich godzinach wystąpią utrudnienia w ruchu: godz. 9-10.30 – al. Piłsudskiego, ul. Lubelskiego Lipca ‘80, ul. Stadionowa, ul. Muzyczna, ul. Głęboka, ul. Sowińskiego, ul. Radziszewskiego, ul. Akademicka, ul. Marii Curie-Skłodowskiej, ul. Okopowa, ul. Narutowicza, ul. Bernardyńska, ul. Prymasa Wyszyńskiego, ul. Królewska, ul. Lubartowska, ul. Kowalska, plac Zamkowy, Al. Tysiąclecia, Al. Unii Lubelskiej, ul. Zamojska, ul. Rusałka, ul. Dolna Panny Marii; godz. 9.30-11.10 – al. Piłsudskiego, plac Bychawski, ul. Kunickiego, ul. Zemborzycka; godz. 9.50-12 – ul. Diamentowa, ul. Romera, ul. Nałkowskich, ul. Żeglarska; godz. 10-14.30 – zamknięcie ścieżki rowerowej wokół Zalewu Zemborzyckiego oraz wzdłuż rzeki Bystrzycy od tamy do Mostu Kultury; godz. 11-14.20 – ul. Janowska, rondo Narodowych Sił Zbrojnych, ul. Nadbystrzycka; godz. 11.20-15 – ul. Bulwarowa, ul. Rusałka, ul. Dolna Panny Marii, al. Piłsudskiego.

Na trasie biegu zostaną rozlokowani przedstawiciele służby porządkowej oraz wolontariusze, ruchem będzie kierować Policja. Prosimy o dostosowanie się do komunikatów służb i cierpliwość” – apelują organizatorzy biegu.

Cała impreza ma zakończyć się o 16.00.

Harmonogram 7. Maratonu Lubelskiego

7:00 – rozpoczęcie pracy Biura Zawodów oraz depozytu 8:40 – wspólna rozgrzewka z GetGym
9:00 – start 7. Maratonu Lubelskiego i 4. Biegu Koziołka
9:10-9:20 – start biegów „Przez metry po kilometry” (dystans 1000 m i 600 m)
9:35 – szacowany czas przekroczenia linii mety przez zwycięzców 4. Biegu Koziołka
10:40 – start Wielkiego Biegu Rodzinnego
10:50 – 11:25 – starty biegów dla dzieci i młodzieży Przez metry po kilometry (dystanse: 300m, 200m, 100 m, 50 m)
11:00 – dekoracja zwycięzców 3. Biegu Koziołka
11:30 – szacowany czas przekroczenia linii mety przez zwycięzców 7. Maratonu Lubelskiego
12:00 – dekoracja zwycięzców biegów „Przez metry po kilometry”
13:30 – dekoracja zwycięzców 7. Maratonu Lubelskiego
16:00 – zakończenie wydarzenia.

Ponadto w godzinach od 9:00 do 15:00 będzie działać Strefa Animacji pełna zabaw, konkursów i niespodzianek przygotowanych przez partnerów wydarzenia.

1553784175425a08
Trasa 7. Maratonu Lubelskiego

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.