W maju wszystkie chętne osoby otrzymają skierowanie na szczepienie

Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki | fot. Adam Guz, KPRM

W maju wszystkie chętne i pełnoletnie osoby otrzymają skierowanie i będą mogły zapisać się na szczepienie – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Skierowanie na szczepienie dla wszystkich chętnych

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki był z wizytą w Legnicy (woj. dolnośląskie), gdzie uruchomiono punkt szczepień powszechnych. Początkowo w każdym województwie powstanie jeden punkt szczepień powszechnych – będą funkcjonować w 16 miejscowościach, m.in. w Bydgoszczy, Legnicy, Koszalinie czy Kraśniku.

„Jesteśmy dzisiaj w newralgicznym momencie procesu szczepień. Do 10 maja chcemy spowodować żeby każdy obywatel powyżej 18. roku życia mógł otrzymać e- skierowanie i od 10 maja zapisywać się na szczepienie. Tak żeby najpóźniej do sierpnia każdy obywatel mógł zostać zaszczepiony” – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Szczegóły dotyczące programu szczepień zostaną przedstawione na wtorkowej konferencji prasowej rządu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.