W Lublinie przyszły na świat czworaczki. Dzieci czują się dobrze

9767016 wczesniak w inkubatorze 900 553
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

We wtorek w szpitalu przy ul. Jaczewskiego w Lublinie przyszły na świat czworaczki, trzech chłopców i dziewczynka. Dzieci oraz ich matka czują się dobrze.

We wtorek (28 sierpnia) w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym przy ul. Jaczewskiego w Lublinie doszło do niecodziennego zdarzenia. O godz. 9.30 na świat przyszły tam czworaczki.

Dzieci przyszły na świat przez cesarskie cięcie w 30 tygodniu ciąży. Mama dzieci była odpowiednio przygotowywana do porodu. Wszystko przebiegało zgodnie z planem i nie było żadnych niespodzianek. Poród zakończył się o godz. 9.34.

– Mogę potwierdzić, że doszło do przyjścia na świat czworaczków. To trzech chłopców i jedna dziewczynka. Dzieci trafiły do inkubatorów, a ich stan jest dobry – informuje Marta Podgórska, rzecznik SPSK4 w Lublinie. Wiadomo, że czworaczki ważą od 1060 do 1540 gramów.

Ciekawostka: 12 maja br. w SPSK4 na świat przyszła dziewczyna, która ważyła zaledwie 350 gramów (najmniejszy wcześniak w Polsce). Do dnia dzisiejszego jej waga wzrostła do ponad 1800 gramów.

To nie pierwsze czworaczki, które przyszły na świat w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym przy ul. Jaczewskiego w Lublinie. Do ostatniego takiego porodu doszło w maju 2011 roku. Wtedy było to dwóch chłopców i dwie dziewczynki.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.