W Lublinie powstanie szpital polowy dla zakażonych koronawirusem. Wojewoda wyznaczył miejsce

targi lublin hala
Targi Lublin | fot. Dominik Wąsik

Premier polecił wyznaczenie miejsca dla tymczasowych szpitali polowych z przeznaczeniem dla chorych z COVID-19 w każdym mieście wojewódzkim. W Lublinie szpital polowy powstanie na terenie Targów Lublin.

W czwartek budowę szpitali polowych dla chorych na COVID-19 zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Pierwszy tymczasowy szpital polowy w Polsce powstaje na Stadionie Narodowym w Warszawie. W sobotę rozpoczął się tam montaż pierwszych łóżek, których ma być na razie ok. 500.

Szpitale polowe w każdym mieście wojewódzkim

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki wydał polecenie dotyczące przygotowania planów budowy szpitali tymczasowych w każdym mieście wojewódzkim. Wojewodowie w weekend dostali polecenie przygotowania zapotrzebowania na sprzęt i ludzi.

Tymczasowy szpital polowy w Lublinie

Wojewoda lubelski Lech Sprawa poinformował dziś, że tymczasowy szpital polowy powstanie na terenie Targów Lublin, w pobliżu dworca kolejowego PKP w Lublinie.

„Dzisiaj trwają intensywne prace nad koncepcją tego szpitala. Jest w tej chwili wyłoniona grupa osób, które przepracowują szczegóły tej koncepcji, którą dzisiaj przedstawię w ministerstwie zdrowia” – poinformował w poniedziałek Lech Sprawka.

W szpitalu tymczasowym w Targach Lublin znajdzie się ok. 380 łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem, w tym 80 łóżek z respiratorami.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Szpital polowy w Lublinie ma powstać w 2-3 tygodnie

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. To już nie ma pustych ośrodków wypoczynkowych, hoteli, internatów, akademików z pełnymi węzłami sanitarnym? Ciepłych, których nie trzeba dużym kosztem adaptować?