Lublin. Wojewoda jeszcze dziś wyśle wniosek o zgodę na budowę szpitala tymczasowego

Lublin. Wojewoda jeszcze dziś wyśle wniosek o zgodę na budowę szpitala tymczasowego
Targi Lublin | fot. Dominik Wąsik

Coraz bliżej budowy tymczasowego szpitala w Lublinie. Wojewoda lubelski Lech Sprawka wyśle jeszcze dziś wniosek do Ministra Zdrowia o zgodę na rozpoczęcie budowy szpitala tymczasowego w Targach Lublin.

Przypomnijmy, że w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki wydał polecenie dotyczące przygotowania planów budowy szpitali tymczasowych w każdym mieście wojewódzkim. Zgodę na utworzenie szpitala tymczasowego wydaje Minister Zdrowia. Wiadomo, że w województwie lubelskim tymczasowy szpital polowy powstanie na terenie Targów Lublin.

Zespół pełnomocników wojewody

Prace organizacyjne nad utworzeniem szpitala tymczasowego w Lublinie prowadzi w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim zespół pełnomocników powołanych przez wojewodę Lecha Sprawkę.

Pierwszym z pełnomocników jest dr n. o zdr. Magdalena Czarkowska, która jest zastępcą dyrektora ds. Medycznych Instytutu Medycyny Wsi im. W. Chodźki w Lublinie i odpowiada za całą infrastrukturę dostosowania hal Targów Lublin do roli szpitala.

Drugim z pełnomocników jest dr. med. Krzysztof Powała-Niedźwiecki (anestezjolog) z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Św. Jana z Dukli w Lublinie i odpowiada za powstanie Oddziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii (OIOM).

Ostatnim pełnomocnikiem wojewody jest dr n. med. Grażyna Semczuk (choroby zakaźne) z Instytutu Medycyny Wsi im. W. Chodźki w Lublinie i jest odpowiedzialna za przygotowanie oddziału zakaźnego.

Tymczasowy szpital powstanie w 2-3 tygodnie

Wojewoda lubelski Lech Sprawka poinformował na środowej konferencji prasowej, że jeszcze dziś wyśle wniosek do Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego o wydanie zgody na fizyczną budowę szpitala tymczasowego w halach Targów Lublin.

Wojewoda zakłada, że po otrzymaniu zgody od ministra i premiera, tymczasowy szpital w Lublinie powstanie w czasie 2-3 tygodnie. Ma się z nim znaleźć 450 łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Jeszcze nie wiadomo, ile personelu będzie potrzebna z rekrutować. Wiadomo, że głównym zarządcą szpitala tymczasowego będzie Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.