W Lublinie powstanie nowy skwer rekreacyjny. Gdzie tym razem?

Przestrzeń między blokami ul. Montażowej i Motorowej - widok obecny
Przestrzeń między blokami ul. Montażowej i Motorowej - widok obecny | Miasto Lublin

Na Tatarach, przy ulicach Montażowej i Motorowej powstanie skwer rekreacyjny. Z nowo urządzonej przestrzeni mieszkańcy skorzystają już tej jesieni.

W miejscu zaniedbanego placu powstanie skwer rekreacyjny

Skwer zostanie urządzony między blokami przy ul. Montażowej 10 i 12 oraz Motorowej 9 na powierzchni 46 arów. Powstaną nowe dojścia, plac zabaw dla dzieci, siłownia na powietrzu oraz obiekty małej architektury.

Istniejące asfaltowe place i ciągi piesze zostaną rozebrane, a zastąpią je nowe dojścia z kostki brukowej o łącznej powierzchni 1200 m2. Umowa obejmuje również remont schodów, wyrównanie terenu i wykonanie nowych trawników.

Ogrodzony plac zabaw dla dzieci, z nawierzchnią bezpieczną z poliuretanu, zostanie wyposażony w bujak, ważkę i karuzelę, zaś do siłowni na powietrzu trafi orbitrek, twister, biegacz, steper oraz koła tai-chi.

Rekreacyjny skwer zostanie uzupełniony obiektami małej architektury – ławkami z oparciem i koszami. Właz do nieczynnego schronu będzie zamaskowany przez projektowaną roślinność. Istniejące oświetlenie uzupełnią 2 latarnie typu parkowego wraz z instalacją monitoringu.

Na skwerze pojawi się nowa zieleń – ponad 550 krzewów, głównie berberysów, irg i jaśminowców oraz 5 grusz. W zacienionych miejscach zostaną posadzone też rośliny okrywowe – łącznie 800 sadzonek bluszczu, barwinka i bodziszka.

Wykonawca ma czas na wykonanie prac do 30 września. Koszt robót budowlanych, brukarskich, zieleniarskich i z branży elektrycznej wyniesie prawie 350 tys. zł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.