W Lublinie powstanie nowoczesna izba wytrzeźwień

alcohol 428392 1280 e1454343973665
Zdjęcie ilustracji: pixabay.com

Przy ul. Północnej w Lublinie powstanie nowoczesna izba wytrzeźwień. Będzie to ośrodek wczesnej interwencji dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin.

Izba Wytrzeźwień w nowej odsłonie będzie nazywać się „Ośrodkiem wczesnej interwencji dla osób z problemami alkoholowymi i ich rodzin” i będzie funkcjonowała w ramach Centrum Interwencji Kryzysowej.

Ośrodek będzie przeznaczony dla 20 osób, w tym dla mężczyzn – 9 miejsc i kobiet – 6 miejsc, 3 miejsca dla osób nieletnich, 1 miejsce w izolatce i 1 w sali służącej do unieruchomienia osób nietrzeźwych.

Ośrodek funkcjonował będzie całodobowo w 3-zmianowym systemie pracy i zapewni kompleksową pomoc interwencyjną, psychologiczną, profilaktyczną, edukacyjną i socjalną dla osób nadużywających alkoholu jak i ich rodzin. Wspólnie z odpowiednimi służbami zaplanowane jest także wypracowanie procedur dotyczących współpracy w ramach Ośrodka. W tym celu odbędą się spotkania z przedstawicielami między innymi: instytucji działających w obszarze ochrony zdrowia, służb społecznych, a także przedstawicielami policji i straży miejskiej, co pozwoli stworzyć model współpracy, który zostanie wdrożony z chwilą otwarcia ośrodka.

W tym momencie trwają prace budowlano-wykończeniowe, m.in. malowanie ścian, układanie glazury itp. Następnym krokiem będzie  wyposażenie sal, zakup niezbędnych sprzętów i umeblowanie. Zakończenie prac planowane jest na połowę lutego 2016 roku, natomiast odbiory techniczne obiektu na marzec. Ośrodek rozpocznie funkcjonowanie w kwietniu br.

Na adaptację pomieszczeń w budynku przy ul. Północnej 3 na potrzeby placówki zarezerwowano kwotę 200 tys zł.

Osoba, która do niego trafi, zapłaci około 300 złotych. Obecnie osoby nietrzeźwe w Lublinie trafiają albo do szpitala, albo do policyjnej izby zatrzymań.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.