W Lublinie powstanie drugi sklep sieci Kaufland? Wszystko na to wskazuje

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W Lublinie powstać ma jeszcze jeden sklep sieci Kaufland. Pierwszy buduje się na Bronowicach, a jego otwarcie zaplanowano w tym roku.

O planach budowy sklepu sieci Kaufland w Lublinie było już wiadomo w 2014 roku, kiedy to niemiecka sieć planowała budowę sklepu przy ul. Północnej, w miejscu, gdzie był salon samochodowy Opla. Plany jednak szybko się zmieniły, a inwestor zrezygnował w tej inwestycji.

Po czterech latach ciszy, sieć postanowiła wrócić do planów pierwszego sklepu Kaufland w Lublinie, lecz w innej lokalizacji. Padło na lubelskie Bronowice.

– Nasze plany zakładają otwarcie pierwszego marketu Kaufland w Lublinie przy ul. Lotniczej na Bronowicach jeszcze w tym roku – mówi Krzysztof Litwinek z Kaufland Polska Markety.

O tym informowaliśmy w lutym – Kaufland jeszcze w tym roku otworzy pierwszy sklep w Lublinie

Mimo, że budowa pierwszego sklepu jeszcze nie dobiegła końca, to już mówi się nieoficjalnie, że w Lublinie ma powstać drugi (największy) sklep sieci Kaufland. Ma być zlokalizowany w miejscu składu węgla przy ul. Diamentowej 29 w Lublinie.

Działka należy do lubelskiego dewelopera Jacka Wysokińskiego LUK, który aktualnie realizuje tam zadanie polegające na budowie budynku handlowo-usługowego.

Ul. Diamentowa 29 – pod tym adresem ma powstać drugi w Lublinie sklep Kaufland | fot. Dominik Wąsik

– Prezydent Miasta Lublin wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie budynku handlowo-usługowego wraz z niezbędnymi urządzeniami budowlanymi i zagospodarowaniem terenu na działce nr ew. 61/1 przy ul. Diamentowej 29 w Lublinie – czytamy w obwieszczeniu wydanym przez Urząd Miasta Lublin.

– Na tą chwilę możemy potwierdzić, iż rozpoczynamy budowę w Lublinie przy ul. Męczenników Majdanka na Bronowicach oraz planujemy jeszcze w tym roku rozpocząć budowę kolejnego marketu w Lublinie, przy czym jego lokalizację podamy dopiero po rozpoczęciu budowy – informuje Krzysztof Litwinek.

Najbliższe sklepy Kaufland mieszczą się w Świdniku, Lubartowie i Kraśniku.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.