W Lublinie powstanie 35-metrowy Maszt Niepodległości. Stanie w centrum miasta

Tam ma wyglądać Maszt Niepodległości | fot. MATERIAŁY PRASOWE

Maszt Niepodległości będzie miał 35 metrów wysokości i na jego budowę będzie użytych 22 tony stali. Stanie na rondzie Dmowskiego przy Zamku Lubelskim.

W poniedziałek na rondzie Dmowskiego rozpoczęły się przygotowania do zamontowania Masztu Niepodległości. W ziemię zostaną wbite 15-metrowe pale, na których zostanie zamontowany 35-metrowy maszt wykonany ze stali i wadze 22 ton. Na jego szczycie powieje biało-czerwona flaga o powierzchni 50 metrów kwadratowych.

– Sam pomysł zrodził się już ponad 4 lata temu. Aby go zrealizować, konieczne były nie tylko prace projektowe i inne liczne uzgodnienia, ale przede wszystkim przekonanie wielu ludzi do tej nietuzinkowej idei – mówi Marek Wątorski, prezes Fundacji Ruch Solidarności Rodzin.

Masz Niepodległości będzie jedynym, który powstanie w Polsce w setną rocznicę odzyskania niepodległości. – Lublin zasługuje na to, aby 11 listopada na rondzie Romana Dmowskiego zawisła biało-czerwona flaga upamiętniająca Polaków, którzy walczyli za naszą niepodległość – dodaje Marek Wątorski.

Szacowany koszt budowy masztu wyniesie 676 tys. zł i będzie pokryty przez trzech sponsorów, największe spółki z regionu: Zakłady Azotowe Puławy, Lubelski Węgiel Bogdanka i PGE Dystrybucja. Maszt ma poświęcony 11 listopada. Później zostanie przekazany miastu.

Cała konstelacja będzie podświetlana w nocy.

Tam ma wyglądać Maszt Niepodległości | fot. MATERIAŁY PRASOWE
Maszt Niepodległości na rondzie Dmowskiego w Lublinie | fot. MATERIAŁY PRASOWE

Czytaj także: W centrum Lublina stanie 35-metrowy maszt z flagą. Jest zielone światło3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Do wiecznie narzekających: już od czasów Chrystusa zawsze znajdzie się ktoś, kto powie, że zamiast zrobić jakąś fajną inicjatywę, która może nie jest inwestycją biznesową, ale czymś co kogoś ucieszy – lepiej wspomóc ubogich… Cytując Judasza: „Po co to marnowanie olejku”…
    Wyluzujcie ludzie, wreszcie coś fajnego w naszym mieście 🙂

  2. Co to za sponsorzy to firmy z udziałem skarbu państwa. Skandal żeby wydawać tyle pieniędzy zamiast dać na służbę zdrowia czy inne ważne społecznie cele.