W centrum Lublina stanie 35-metrowy maszt z flagą. Jest zielone światło

flaga polska
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Aż 35 metrów wysokości ma mieć stalowy maszt z powiewającą na szczycie biało-czerwoną flagą, który stanie na rondzie Dmowskiego przy Zamku Lubelskim.

Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin” otrzymała od Urzędu Miasta Lublin pozwolenie na budowę masztu z flagą na rondzie Romana Dmowskiego przy Zamku Lubelskim. – Decyzja jest ostateczna i prawomocna – wyjaśnia Katarzyna Duma z lubelskiego ratusza.

Mowa tu o budowie 35-metrowego masztu ze stali. Na jego szczycie ma powiewać biało-czerwona flaga Polski o powierzchni 50 metrów kwadratowych. Cała konstrukcja ma być podświetlona i widoczna z daleka.

Budowa „Masztu Niepodległości”, bo taką nazwę ma mieć obiekt, ma być symbolem upamiętniającym 100-lecie odzyskania Niepodległości. Inicjatywa ma kosztować od 300 do 600 tys. zł. Kto za to zapłaci? – Budowa masztu jest inicjatywą Fundacji. Organizacja nie występowała do Miasta o środki na realizację ten inicjatywy – dodaje Duma.

Maszt według zapewnień ma być gotowy do 11 listopada tego roku. Nie wiadomo też z jakich środków fundacja miałaby pokryć koszt budowy masztu. Wczoraj próbowaliśmy dodzwonić się do prezesa fundacji – nie odbierał telefonów.

Czytaj także: W Lublinie powstanie 35-metrowy Maszt Niepodległości. Stanie w centrum miasta

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. 300-600tys za wybudowanie masztu? Nie wiadomo czy się smiac czy płakać

  2. 300 a 600 to niezła różnica. Za 300 można kupić mieszkanie dla 1 rodziny. Ale to inna bajka 😉

  3. Pewnie macie rację, ale…. gdyby nie oni nie było by tych mieszkań…. żadnych…