W Lublinie kręcą serial Morowe Panny. Lublin jak dawna Warszawa

Wojenne dziewczyny. Serial kręcony w Lublinie
fot. UM Lublin

W Lublinie ruszyły w środę zdjęcia do nowego serialu TVP ,,Morowe panny”. Lublin gra okupowaną przez hitlerowców Warszawę. Zdjęcia potrwają do 11 sierpnia.

„Morowe Panny” to opowieść o okupacji hitlerowskiej, widzianej z perspektywy trzech Polek. Irka, Ewka i Marysia są bardzo młodymi dziewczynami, które u progu dorosłego życia trafiają do piekła wojny. Dziewczyny nie są przygotowane do konfrontacji z nową rzeczywistością. Chociaż każda z nich wywodzi się z innego środowiska – Irka pochodzi z inteligenckiej, patriotycznej rodziny, Ewka ze środowiska drobnych przestępców, a Marysia jest córką bogatego żydowskiego przemysłowca z Łodzi – ich losy splatają się w okupowanej Warszawie.

Dziewczyny, tytułowe „Morowe panny” stają do walki, często beznadziejnej, o ideały. Aby walka była skuteczna, każda z bohaterek musi przejść wewnętrzną przemianę. Pomimo wojny nie chcą stracić tego, co mają najcenniejsze – szacunku do samych siebie.

Lublin jak Warszawa

Przez 10 dni w Lublinie będą powstawały zdjęcia do serialu telewizyjnego pt. „Morowe panny”. Na ten czas niektóre ulice Lublina staną się Warszawą, ponieważ tutaj można najlepiej odwzorować przedwojenną stolicę. Filmowcy podkreślają, że w obecnej Warszawie nie da się nakręcić wielu scen.

Zdjęcia są kręcone na placu Rybnym, Żmigrodzie, w Skansenie czy na ul. Kowalskiej.

mk000437a,klOWfqWibGpC785HlXs

mk000444a,klOWfqWibGpC785HlXs

mk000661a,klOWfqWibGpC785HlXs

mk000427a,klOWfqWibGpC785HlXs

(fot. UM Lublin)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.