W kościołach będzie mogło być jeszcze więcej osób. Ile dokładnie?

kościół
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział jeszcze łagodniejsze obostrzenia, które będą obowiązywały w kościołach. W jednym momencie w świątyni będzie mogła przebywać jedna osoba na 10 metrów kwadratowych powierzchni.

Przypomnijmy, że od 20 kwietnia w kościołach może przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni świątyni. Przykładowo, jeśli świątynia ma powierzchnię 150 metrów kwadratowych, to na mszę może wejść 10 osób.

W trakcie środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany w limicie osób w kościołach. Od poniedziałku 18 maja, w dzień 100. urodzin św. Jana Pawła II, limit osób w kościołach zostanie zwiększony do 1 osoby na 10 metrów kwadratowych powierzchni świątyni.

Rząd przedstawił trzeci etap znoszenia obostrzeń

W środę 13 maja rząd przedstawił kolejny etap znoszenia obostrzeń dotyczących walki z koronawirusem. W trzecim etapie, który się zacznie obowiązywać od 18 maja, największe zmiany będą obowiązywać w gastronomii oraz usługach fryzjerskich i kosmetycznych. Czytaj dalej…

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.