W Klubie Muzycznym CSK wystąpi Bartłomiej Oleś Quartet – 11 Phrases

grafika Bartłomiej Oleś Quartet - 11 Phrases
fot. Materiał organizatora

Klub Muzyczny CSK zaprasza na ostatnie w tym roku spotkanie muzyczne w ramach cyklu JAZZwCSK. W czwartkowy wieczór 14 grudnia o godzinie 19:00 wystąpi Bartłomiej Oleś Quartet – 11 Phrases.

11 Phrases

Najnowszy projekt Bartłomieja Olesia – suita jazzowa jego autorstwa zatytułowana 11 Phrases – to kwartet z udziałem wybitnych improwizatorów młodego pokolenia polskiego jazzu.

Główną inspiracją oraz punktem wyjścia dla tej kompozycji są kultowe w historii jazzu utwory o charakterze wieloczęściowym, a więc A Love Supreme Johna Coltrane’a, Freedom Suite Sonny’ego Rollinsa, Complete Communion Dona Cherry’ego czy Three Quartets Chicka Corei – żeby wymienić tych kilka najbardziej znanych.

11 Phrases to kompozycja na saksofon, wibrafon, kontrabas i perkusję będąca nie tylko próbą współczesnej kontynuacji ww. dzieł, ale także konfrontacji z nimi. Utwór składa się z jedenastu części przechodzących płynnie jedna w drugą – wspólnie stanowiących wielowątkową kompozycję łączącą elementy tradycji z oryginalnym i nowatorskim podejściem do materii muzycznej, w której nie brakuje także solowych improwizacji.

Skład:

  • Bartosz Prucnal – saksofon altowy,
  • Bartosz Pieszka – wibrafon,
  • Marcin Oleś – kontrabas,
  • Bartłomiej Oleś – perkusja

Kiedy: 14 GRU 2023 | 19:00
Gdzie: KLUB MUZYCZNY
Bilety: w Kasie CSK oraz na bilety.csklublin.pl
Będziesz na koncercie? Daj znać w komentarzu

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.