W czwartek gwałtowne burze z gradem w regionie. Lokalnie spadnie grad

PSX 20180718 170022
Chmura burzowa nad Sławinkiem | fot. czytelnik Paweł

Czwartkowe popołudnie ponownie miejscami będzie burzowe. Polscy Łowcy Burz ostrzegają, że lokalnie może pojawić się także grad.

W czwartek w pierwszej połowie dnia zachmurzenie początkowo małe i umiarkowane, później umiarkowane i miejscami duże. Po południu we wschodniej połowie kraju i na południu, a późnym popołudniem także na krańcach zachodnich przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem.

W czwartek Polska znajdzie się pomiędzy wyżem rosyjskim, a niżem z zachodniej Europy. Taki układ zapewni napływ do naszego kraju ciepłego, wilgotnego powietrza z rejonu Morza Czarnego. W związku z tym, praktycznie w całej Polsce możliwe będą burze, miejscami gwałtowne” – czytamy w komunikacie wydanym przez Polskich Łowców Burz.

Polscy Łowcy Burz wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województwa lubelskiego z powodu ryzyka ulewnych opadów deszczu, opadów gradu i silnych porywów wiatru.

Burze mogą miejscami przynosić ulewne opady deszczu (prognozowana wysokość opadów w czasie burz na ogół do 20 mm), grad (o średnicy 2 cm) i silne porywy wiatru (w porywach do 80 km/h). Burz należy spodziewać się przede wszystkim w godzinach popołudniowych i wieczornych.

prognoza 2019 06 06
źródło: lowcyburz.pl

Gdzie jest burza? Radar burz [06.06.2019]

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.