W Aqua Lublin popękały szyby. Zarządca obiektu szuka kogoś, kto je wymieni. Wiemy, ile chce za to zapłacić

Szklana kula Aqua Lublin
Szklana kula Aqua Lublin | fot. Dominik Wąsik

W miejskim aquaparku Aqua Lublin pękło siedem szyb. Najwięcej uszkodzeń powstało w popularnej atrakcji – szklanej kuli. Zarządca obiektu szuka firmy, która podejmie się ich wymiany.

Popękane szyby w Aqua Lublin

Jak czytamy w udostępnionej dokumentacji, spękania 7 sztuk szyb zostały spowodowane głównie pracą obiektu. Szyby nie były wcześniej wymieniane, były wbudowywane wraz z powstawaniem budynku w 2014 r. Szyby są elementami „szklanej kuli” oraz świetlika fasady frontowej.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który to zarządza obiektem, ogłosił przetarg na wymianę tych szyb. W prowadzonym postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta. Realizacją zadania jest zainteresowana spółka Insue z Zagańska. Swoje prace wyceniła na 121 tys. zł. Z kolei budżet MOSiRu to 118 tys. zł.

„Postępowanie dotyczy kilku szyb, jednak ich stan nie wpływa na bezpieczeństwo klientów i pracowników oraz na funkcjonowanie obiektu i nie ma potrzeby wyłączania jakichkolwiek jego stref” – wyjaśnia Aleksandra Romańska, rzecznik prasowy MOSiR.

Jeśli MOSiR znajdzie brakujące 3 tys. zł do najtańszej i jedynej oferty złożonej w przetargu, to wymaga, by prace były wykonane w przerwie technologicznej, podczas której Aqua Lublin będzie zamknięte. Przerwę zaplanowano na sierpień.

„Czas wykonania usługi zostanie zapewne podany w złożonej ofercie i jest on uzależniony od wielu czynników, między innymi od terminu realizacji produkcji szyb w fabryce, który w przypadku niektórych niestandardowych wymiarów może trwać nawet do kilku miesięcy” – zaznacza Romańska.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.