W 9 dzielnicach zmieni się firma odbierająca odpady. Obowiązkowa wymiana pojemników

Śmieciarka firmy Koma Lublin
Śmieciarka firmy Koma Lublin | fot. Dominik Wąsik

Od 1 stycznia 2022 r. w 9 dzielnicach Lublina zmieni się firma odpowiedzialną za odbiór odpadów od mieszkańców. Zmiana firmy będzie wiązać się z obowiązkową wymianą pojemników na odpady.

Wymiana pojemników na odpady Lublin

W związku z rozstrzygnięciem przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, od 1 stycznia 2022 r. usługę odbioru odpadów w sektorach III, IV i VII miasta świadczyć będzie firma Koma Lublin. Od początku grudnia spółka KOMA dostarcza mieszkańcom tych sektorów własne pojemniki na bioodpady i odpady zmieszane, a także worki na frakcje segregowane.

Chodzi o dzielnice: Czechów Południowy, Czechów Północny, Sławin, Stare Miasto, Wieniawa, Śródmieście, Za Cukrownią, Czuby Południowe, Wrotków, Zemborzyce.

Zobacz także: Brak chętnych na odbiór odpadów z czterech dzielnic Lublina. Miasto ogłasza kolejny przetarg

„Po ostatnim odbiorze zrealizowanym przez obecnego operatora, prosimy mieszkańców zabudowy jednorodzinnej o korzystanie z nowo dostarczonych przez firmę KOMA pojemników na bioodpady i odpady zmieszane. Firma świadcząca usługę do 31 grudnia będzie zobowiązana do zabrania swoich pojemników” – mówi Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Nowe harmonogramy odbioru odpadów zostaną dostarczone mieszkańcom do 1 stycznia 2022 r. Będą również dostępne na stronie internetowej firmy odbierającej opady.

Ponadto do dyspozycji mieszkańców sektorów III, IV i VII został uruchomiony dodatkowy numer tel. 570 580 622, pod którym pracownicy operatora są dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30-15.30.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jakim ebanym cudem w przetargu nie było mowy o tym, że pojemniki na odpady mają pozostać takie same?
    Osobiście mnie to nie dotyczy, ale już sobie wyobrażam jak wspaniale muszą czuć się mieszkańcy, którzy niszczeni przez inflację, wykosztowani po świętach i nowym roku dorzucają nowy zakup pt kubeł na śmieci, a to tylko dzięki niekompetencji włodarzy, którzy czysto teoretycznie mają służyć ludziom dzięki którym przykuli swoje pyski do koryta władzy.