Brak chętnych na odbiór odpadów z czterech dzielnic Lublina. Miasto ogłasza kolejny przetarg

kosz na śmieci przepełniony odpadai
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Do pierwszego przetargu na odbiór i wywóz odpadów z czterech dzielnic Lublina nie przystąpiła ani jedna firma. Ratusz się nie poddaje i ogłasza nowe postępowanie. Czy tym razem się uda?

Brak chętnych na odbiór śmieci

Konstantynów, Sławinek, Szerokie i Rury – to dzielnice Lublina, dla których jeszcze nie udało się wyłonić firmy, która przez najbliższe lata będzie odbierać i wywozić odpady z sektora VI. W pierwszym ogłoszonym postępowaniu żadna firma nie złożyła swojej oferty.

Aktualnie w sektorze VI usługa odbioru odpadów jest realizowana w ramach umowy zawartej w czerwcu 2021 r. w trybie zamówienia z wolnej ręki z firmą KOM-EKO do 31 grudnia 2021 roku. Wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu umowy wynosi ponad 8,2 mln zł.

„Ogłoszenie o zamówieniu dotyczącym usługi odbioru odpadów w sektorze VI zostało przesłane do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 18 listopada” – informuje Izolda Boguta z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Do końca roku tymczasowe umowy

Podobna sytuacja, jeśli chodzi o tymczasowe umowy na odbiór odpadów, ma miejsce w trzech sektorach (III, IV, VII). Tu ratusz również udzielił zamówienia z wolnej ręki dwóm firmom. Do 31 grudnia 2021 r. w sektorach III i VII usługi świadczy firma PreZero Recycling Wschód (wartość zamówienia 5,8 mln zł), natomiast w sektorze IV firma KOMA Lublin (2,4 mln zł).

Od nowego roku w tych sektorach za odbiór śmieci będzie odpowiadać firma KOMA Lublin, z którą miasto podpisało umowę 16 listopada br. Chodzi o dzielnice: Czechów Południowy, Czechów Północny, Sławin, Stare Miasto, Wieniawa, Śródmieście, Za Cukrownią, Czuby Południowe, Wrotków, Zemborzyce.

„W ramach umów usługi będą świadczone od 1 stycznia 2022 r. do 30 czerwca 2024 r. Podpisanie umów nastąpiło po korzystnym dla Gminy Lublin wyroku Krajowej Izbie Odwoławczej z dnia 22.10.2021 roku w wyniku postępowania odwoławczego” – wyjaśnia Boguta.

Co z pozostałymi dzielnicami?

W sektorach I, II i V usługi są realizowane przez firmę KOM-EKO, która będzie świadczyć swoje usługi od sierpnia 2021 r. do 30 czerwca 2024 r. Dzielnice: Abramowice, Głusk, Dziesiąta, Kośminek, Bronowice, Kalinowszczyzna, Tatary, Hajów – Zadębie, Ponikwoda, Czuby Północne, Węglin Północny, Węglin Południowy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.