Uwierzył, że ktoś chce ukraść jego pieniądze z konta. Przelał je na konto oszusta

mastercard karta
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

To już kolejna ofiara oszusta na policjanta CBŚP w ostatnim czasie. Mieszkaniec Chełma uwierzył w historię, że ktoś chce ukraść jego pieniądze z konta bankowego, więc przelał je na inne konto – konto oszusta.

Mężczyzna przelał ponad 80 tys. złotych na konto fałszywego policjanta CBŚP

W czwartek do dyżurnego komendy zgłosił się 60-latek z Chełma, który został oszukany na kwotę ponad 80 tysięcy złotych. Z jego relacji wynika, że we wtorek zadzwonił do niego mężczyzna podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji z informacją o rozpracowaniu grupy przestępczej, która chce przejąć pieniądze z jego konta.

„Dzwoniący tak pokierował rozmową, że pokrzywdzony zdecydował się wykonać przelew na wskazany rachunek bankowy. Następnego dnia sytuacja się powtórzyła. Dzwoniący informował, że akcja jest w toku, a pokrzywdzony wykonał kolejny przelew” – mówi kom. Ewa Czyż, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Wczoraj zorientował się, że najprawdopodobniej padł ofiarą oszustwa i powiadomił o tym chełmskich policjantów.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.