Uważajcie na upały. Dzisiaj będzie gorąco! Na termometrach nawet 34 st. C

2797829211 b9a08238bb b
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Synoptycy informują, że dzisiaj i jutro w naszym regionie obowiązuje ostrzeżenie przed upałami drugiego stopnia. Temperatury przekroczą 30 stopni Celsjusza w cieniu.

Dziś niebo nad Polską będzie niemal pozbawione chmur. Nie można też liczyć na zbyt wielką pomoc wiatru. Słońce będzie więc grzało bez żadnych przeszkód, a temperatura sięgnie nawet 34 stopni w regionie.

Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w niedzielę od 31°C do 34°C, w poniedziałek od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 21°C” – prognozuje Jakub Gawron z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Czytaj także: Gminy apelują o ograniczenie zużycia wody. Będą karać za podlewanie ogródków w upał

Zachęcamy do unikania – w miarę możliwości – wysokich temperatur, spożywania dużej ilości wody i zwracania uwagi na szczególnie wrażliwe na upał osoby – małe dzieci czy seniorów.

Pamiętajmy również o pupilach. Zwierzęta muszą mieć przede wszystkim dostęp do wody pitnej. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy zostawiać zwierząt w miejscach nasłonecznionych, zwłaszcza w zaparkowanym samochodzie. Pamiętajmy, że temperatura powietrza w nagrzanym samochodzie może przekroczyć 60 stopni Celsjusza.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.