Gminy apelują o ograniczenie zużycia wody. Będą karać za podlewanie ogródków w upał

podlewanie pistolet wąż ogrodowy
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

W gminach: Konopnica, Jastków, Niemce oraz Głusk pojawiły się problemy z ciśnieniem wody, aż do jej braku. Wójtowie apelują o ograniczenie zużycia wody. W innym przypadku będąc karać za m.in. podlewanie ogródków.

Ostatnie tygodnie wysokich temperatur i małych ilość deszczów dają się we znaki nie tylko roślinom. Mieszkańcy wielu gmin walczą ze znacznym spadkiem wód w ich studniach, a miejscami nawet ich brakiem. W ostatnich dniach w podobnej sytuacji są mieszkańcy tych gmin, w których woda jest dostarczana poprzez wodociąg.

Mieszkańcy gmin położonych przy Lublinie skarżą się, że w upalne dni występują problemy z ciśnieniem wody w wodociągu lub czasami jej i nawet brakuje. Te informacje potwierdzają wójtowie tych gmin, którzy na stronach internetowych gmin apelują do mieszkańców o rozsądne korzystanie z wody.

Z problemami związanymi z wodą w wodociągach borykają się mieszkańcy gmin: Konopnica, Jastków, Niemce oraz Głusk. Wójtowie informują, że jeśli ktoś nie dostosuje się do zaleceń, to na takiego odbiorcę może zostać nałożone ograniczenie. Za złamanie zakazu może grozić przynajmniej 500 zł.

Na kolejnych podstronach naszego materiału przedstawiamy komunikaty poszczególnych gmin apelujących do swoich mieszkańców o oszczędzanie wody. By przejść na kolejną stronę kliknij poniższy przycisk „NASTĘPNA STRONA

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.