Uważaj na linki podczas sprzedaży w Internecie

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

44-latek z powiatu łęczyńskiego stracił blisko 10 000 złotych przez oszustwo internetowe. Jego syn wystawił na portalu ogłoszeniowym garnitur, co skończyło się nieoczekiwaną stratą pieniędzy.

Jak doszło do oszustwa?

44-letni mieszkaniec powiatu łęczyńskiego zgłosił się do policji po tym, jak padł ofiarą internetowego oszustwa. Jego syn wystawił garnitur na sprzedaż w serwisie z ogłoszeniami.

  • Otrzymał maila od rzekomego kupującego, który twierdził, że przedmiot został zakupiony i aby potwierdzić sprzedaż, należy kliknąć w załączony link.
  • Po kliknięciu w link, mężczyzna wpisał dane do logowania do bankowości elektronicznej.
  • Następnie skontaktował się z nim mężczyzna podający się za pracownika banku, informując o rzekomym włamaniu na konto.
  • Poinstruowano go, aby wygenerował kody Blik, które miały zablokować wypłaty. Mężczyzna podał cztery kody Blik, tracąc łącznie 9 900 złotych.
olx oszustwo
Zdjęcie ilustracyjne

Apel o ostrożność

Policja apeluje o ostrożność i przypomina, aby nigdy nie przekazywać kodów Blik nieznajomym oraz nie klikać w linki przesłane przez nieznajome osoby. Wszelką korespondencję podczas sprzedaży należy prowadzić wyłącznie za pośrednictwem platformy sprzedażowej.

„Weryfikujmy, kto i co do nas pisze. Nigdy nie przekazujmy kodów Blik nieznajomym. Podczas sprzedaży towarów nie korzystajmy z przesłanych linków!” – przestrzega aspirant sztabowy Magdalena Krasna.

Czy zdarzyło się Wam natrafić na podejrzane wiadomości podczas sprzedaży w Internecie? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach lub udostępnijcie ten artykuł, aby ostrzec innych!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.