IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla części województwa lubelskiego. W ciągu najbliższych kilku dni należy uważać na upał! Słupki w termometrach poszybują do aż 32 st. Celsjusza!
Meteorolodzy ostrzegają przed upałami w województwie lubelskim
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne dotyczące upału dla południowej części województwa lubelskiego. Ostrzeżenie drugiego stopnia (w skali trzystopniowej) obowiązuje od godz. 12:30 we wtorek 18 czerwca, do godz. 19:30 w środę 19 czerwca.
„Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 32°C. We wtorek temperatura około 30°C wystąpi lokalnie. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 19°C” – czytamy w treści ostrzeżenia IMGW.
Gdzie obowiązuje ostrzeżenie?
- Biłgoraj,
- powiat biłgorajski,
- Hrubieszów,
- powiat hrubieszowski,
- Janów Lubelski,
- powiat janowski,
- Kraśnik,
- powiat kraśnicki,
- Tomaszów Lubelski,
- powiat tomaszowski,
- Zamość,
- powiat zamojski.
We wtorek i środę synoptycy IMGW ostrzegają, że w naszym regionie mogą wystąpić również groźne burze. Sprawdź szczegółową prognozę pogody dla województwa lubelskiego na najbliższe dni: Prognoza pogody na 3-dni (18.06 – 20.06.2024). Jednodniowy upał, później ochłodzenie. Pojawią się burze
Ważny temat? Prześlij newsa!
Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.
Bądź na bieżąco z Lublinem!
Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!
Dodaj opinię