Prognoza pogody na 3-dni (18.06 – 20.06.2024). Jednodniowy upał, później ochłodzenie. Pojawią się burze

Ciemne chmury nad Lublinem
Ciemne chmury nad Lublinem | fot. Dominik Wąsik

W najbliższych dniach zrobi się gorąco, a nawet upalnie, ponieważ w środę termometry wskażą miejscami 32°C. Upał, jak się okazuje, będzie jednodniowy, bo w czwartek w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy już jedynie 23°C. Do tego dojdą również burze, które punktowo będą gwałtowne.

Trzydniowa prognoza pogody dla województwa lubelskiego 17-19 czerwca 2024

We wtorek (18.06) na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy 27°C. Wiatr w porywach osiągnie prędkość około 30 km/h. W godzinach porannych możemy spodziewać się dużej ilości słońca. W godzinach popołudniowych chmur zacznie przybywać, a wraz z nimi będą tworzyć się rozproszone komórki konwekcyjne oraz burze.

Zjawiska na ogół nie powinny być gwałtowne, ale nie można wykluczyć lokalnych podtopień oraz opadów gradu o średnicy 1-2 cm. W trakcie burz spodziewane są również silniejsze porywy wiatru. Szanse na rozwój komórek burzowych będą na terenie całego województwa, zatem zagrzmieć może dosłownie wszędzie.

W środę (19.06) pogoda przyniesie niewielkie zachmurzenie, dlatego można oczekiwać dużej ilości słońca. Na termometrach letnie wartości sięgające 31-32°C. Dokuczać może nam silniejszy wiatr, który w porywach osiągnie prędkość 40 km/h. Przypomnijmy, że IMGW wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla południowej części woj. lubelskiego.

Szczegóły: Uwaga, upał da nam się we znaki! Jest ostrzeżenie drugiego stopnia dla województwa lubelskiego

W godzinach późno wieczornych oraz nocnych ze środy na czwartek może przejść chłodny front atmosferyczny. Na froncie można spodziewać się opadów deszczu oraz burz, które według najnowszych prognoz na szczęście nie powinny być gwałtowne. Oczywiście, sytuacja ta może ulec zmianie i odnośnie nocy ze środy na czwartek w najbliższym czasie pojawią się ostrzeżenia.

Czwartek (20.06) spokojny i bez opadów. Wszędzie spodziewamy się dużej ilości słońca oraz przyjemnych temperatur na poziomie 22-23°C. Niestety, w dalszym ciągu może dokuczać nam silniejszy wiatr w porywach do 35 km/h, który będzie mógł delikatnie potęgować odczucie chłodu.

Źródło: Paweł Reducha, meteolu.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.