Uwaga pasażerowie! Zmiany w komunikacji kolejowej na trasie Dęblin – Lublin

trakcja kolejowa słup trakcyjny
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Z opóźnieniami muszą się liczyć podróżujący na trasie Lublin – Warszawa. W okolicach Puław doszło do zerwana trakcja.

Dziś, w piątek ok. godz. 7:00 na czynnym torze na odcinku Zarzeka – Puławy Azoty uszkodzona została sieć trakcyjna. Uszkodzenie obejmuje ok. kilkuset metrów. Ruch kolejowy na odcinku Dęblin – Puławy został wstrzymany.

Wprowadzono zmiany w kursowaniu pociągów na trasie z Dęblina do Lublina. Jest zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Dęblin – Puławy. Część składów na trasie Warszawa – Lublin kierowanych jest drogą zmienioną przez Łuków i Parczew.

„Podróżni w pociągach i na peronach na bieżąco są informowani o aktualnej sytuacji i ewentualnych zmianach w rozkładzie. Informacje znaleźć można również na stronie portalpasazera.pl” – informuje Mateusz Ostrzyżek z biura prasowego PKP PLK.

Na miejsce skierowany został zespół techniczny i pociąg do naprawy sieci. Praca wymaga zamocowania urwanych elementów konstrukcji oraz izolatorów. Wykonywana jest ze specjalnych podestów na wysokości ok. 5 metrów.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.