Uwaga na SMS-y proszące o dopłatę 0,76 PLN do przesyłki. Przekonał się o tym mieszkaniec Chełma

telefon
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Ponad 30 tys. zł stracił mieszkaniec Chełma odpowiadając na SMS. Wiadomość dotyczyła uregulowania 76 gr za przesyłkę. Po dokonaniu wpłaty okazało się, że z jego konta znikły wszystkie pieniądze.

W sobotę do dyżurnego komendy zgłosił się 43-letni mieszkaniec Chełma, który poinformował o oszustwie. Z relacji mężczyzny wynikało, że na telefon komórkowy otrzymał SMS z żądaniem zapłaty kwoty 0,76 zł z tytułu dopłaty do przesyłki.

Pokrzywdzony wykorzystując załączony do wiadomości link przekazał na wskazany rachunek zaległą kwotę. Jednak, jak się później okazało, z jego rachunku pobrane zostało ponad 30 tys. zł.

Policjanci wyjaśniają tą sprawę i poszukują oszustów.

Pamiętajmy, że nieuczciwe osoby stosują różne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Tego typu SMS-y zawsze powinny wzbudzić naszą czujność. Zanim podejmiemy działanie upewnijmy się czy wiadomość jest prawdziwa sprawdzając wskazane linki i strony internetowe.


Przeczytaj więcej o tym oszustwie: „Twoja przesyłka wymaga dopłaty”. Te SMS-y od oszustów wyglądają jak prawdziwe!

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Trzeba być idiote żeby nabrać się na coś tak głupiego. I jeszcze link wysłali to wiadomo że coś nie tak. Nawet mi nie szkoda takich ludzi.