Lubelskie: Drogi mogą być bardzo śliskie. Meteorolodzy ostrzegają przed gołoledzią

Raport drogowy, wypadki, kolizje, policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Bardzo ważne ostrzeżenie dla kierowców. W nocy drogi w naszym regionie mogą być bardzo śliskie. Synoptycy ostrzegają przed marznącymi opadami, powodującymi gołoledź.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert o gołoledzi dla województwa lubelskiego. – Prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź – prognozuje Katarzyna Ścisłowska z IMGW.

Ostrzeżenie drugiego stopnia (w trzystopniowej skali) obowiązuje od godziny 17 w środę i utrzyma się do godziny 8 rano w czwartek. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 80 procent.

Drogi mogą być bardzo śliskie, dlatego kierowcy powinni szczególnie uważać. Ostrożność przyda się także przechodniom, ponieważ oblodzenie tworzyć się będzie także na chodnikach.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.