Uwaga na silny wiatr! Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia dla Lublina i regionu

Silny wiatr porywa parasol
Silny wiatr porywa parasol | fot. Adobe Stock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dotyczące wystąpienia silnego wiatru na obszarze województwa lubelskiego. Obowiązuje ono od środy (24 stycznia) do godzin porannych w czwartek (25 stycznia).

Silny wiatr w Lublinie

O silnym wietrze ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostrzeżenia dotyczą niemal całej Polski, choć w różnym stopniu. W Lublinie i regionie prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 75 km/h, z południowego zachodu i zachodu.

Ostrzeżenie obowiązuje od 24 stycznia (środa) od godziny 9:00 do 25 stycznia (czwartek) do godziny 9:00. Przypomnijmy, że w najbliższych godzinach należy spodziewać się intensywnych opadów mokrego śniegu i deszczu. O tym informowaliśmy tu: Odwilż pełną parą! Nadciągają opady mokrego śniegu i deszczu. Wiatr nasilający się w porywach do 70 km/h

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem w Lublinie 24-25 stycznia 2024
Ostrzeżenie przed silnym wiatrem w Lublinie 24-25 stycznia 2024 | fot. IMGW

W trakcie prognozowanego silnego wiatru zaleca się usunięcie z balkonów, tarasów i parapetów wszelkich przedmiotów, które mogą zostać porwane przez wiatr, ponieważ stanowią one potencjalne zagrożenie dla innych osób. Dodatkowo, zaleca się dokładne zamknięcie okien i drzwi podczas występowania silnych wiatrów.

Podczas podróży samochodem zaleca się obniżenie prędkości i utrzymanie szczególnej ostrożności. Silne podmuchy wiatru mogą prowadzić do utraty kontroli nad pojazdem, zwłaszcza w sytuacji, gdy samochód opuszcza zalesiony lub zabudowany obszar, przechodząc na otwartą przestrzeń. Ważne jest, aby unikać zatrzymywania się bezpośrednio pod drzewami, ponieważ złamane gałęzie mogą spowodować uszkodzenia pojazdu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.