Uwaga na silny wiatr! Może wiać z prędkością do nawet 90 km/h

połamane drzewo
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

W czwartek od godzin popołudniowych należy spodziewać się silnego wiatru w naszym regionie. Zostało wydane ostrzeżenie dla wszystkich powiatów województwa lubelskiego.

„Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h z południowego zachodu i zachodu” – prognozuje Michał Folwarski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W czwartek od godziny 14 spodziewany jest silny wiatr z kierunku zachodniego. Szczególnie narażona będzie północna część Polski. Na całym Pomorzu prognozujemy prędkość wiatru do 45 km/h, a porywy do 110 km/h. Na Bałtyku silny sztorm. Jednocześnie należy uważać w całej Polsce – wiać będzie na terenie całego kraju (na południu średnio do 35 km/h, a na północy i w centrum do 45 km/h, porywy do 95 km/h).

Synoptycy IMGW spodziewają się bardzo zmiennej pogody – od słońca, przez duże zachmurzenie, deszcz, a nawet śnieg i grad. Występować mogą również burze. Zaskoczą nas wysokie temperatury. Na południowym zachodzie kraju odnotować możemy ponad 16°C, w środkowej Polsce 14°C, a na Wybrzeżu 9-11°C.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.