Uwaga na marznące opady i gołoledź! Dziś na drogach będzie ślisko

ślisko szklanka chodnik
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Dziś na drogach w całym regionie może być niebezpiecznie. Synoptycy ostrzegają przed marznącymi opadami, które miejscami mogą powodować gołoledź.

Ostrzeżenie pogodowe obowiązuje w czwartek (10 grudnia) od godz. 7 do 19. Oznaczone jest jako ostrzeżenie pierwszego stopnia i swoim zasięgiem obejmuje całe województwo lubelskie, jako że strefa marznących opadów stopniowo przemieszczać się będzie z południa na północ.

„Prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie mżawki, powodujących gołoledź. Strefa opadów stopniowo przemieszczać się będzie z południa na północ” – prognozuje Ilona Bazyluk z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Warszawie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.