Uwaga na marznące opady deszczu. Na drogach może być ślisko!

nieg samochody ślisko zima
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje marznące opady deszczu, które w środę mogą wystąpić na terenie całego województwa lubelskiego. Na drogach może być ślisko.

„Wszystkie drogi krajowe w województwie lubelskim są przejezdne. Nawierzchnie są czarne i mokre. Nad ranem pracowały 92 pojazdy zimowego utrzymania. Dziś prognozowane są opady deszczu i deszczu ze śniegiem” – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.

Pogoda na środę 20 stycznia – marznące opady deszczu

Na terenie województwa lubelskiego IMGW prognozuje miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź. Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje w środę 20 stycznia od godz. 5 do godz. 20.

„Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź. Strefa opadów przemieszczać się będzie z zachodu na wschód regionu” – prognozuje Dorota Pacocha z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.