Uwaga na burze! Punktowo możliwy grad. Alerty pierwszego stopnia dla województwa lubelskiego

burza
Burza | fot. Adobe Stock

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami. Alerty dotyczą południowej części województwa lubelskiego. W niektórych miejscach burzom mogą towarzyszyć grad oraz porywy wiatru nawet do 70 km/h.

W poniedziałek możliwe gwałtowne burze z gradem i silny wiatr

W poniedziałek, 6 maja zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 21°C do 24°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany i porywisty, zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek (6/7 maja) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, na południu lokalnie burze. Wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura minimalna od 9°C na północy do 13°C na krańcach południowo-wschodnich. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz możliwe porywy do 70 km/h.

Alerty IMGW dla województwa lubelskiego

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami. Ostrzeżenie obowiązuje od dziś, 6 maja od godz. 15:00, do jutra, 7 maja do godz. 01:00. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Punktowo możliwy grad.

Ostrzeżenia IMGW przed burzami wydano dla powiatów: biłgorajski, Chełm, chełmski, hrubieszowski, janowski, krasnostawski, kraśnicki, lubelski, Lublin, łęczyński, opolski, świdnicki, tomaszowski, zamojski i Zamość.

Zobacz także: Pogoda na 3 dni dla województwa lubelskiego. Jeszcze dziś ciepło, ale od wtorku znacznie się ochłodzi. Możliwe przymrozki!

Źródło: IMGW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.