Pogoda na 3 dni dla województwa lubelskiego. Jeszcze dziś ciepło, ale od wtorku znacznie się ochłodzi. Możliwe przymrozki!

parasol deszcz pogoda
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Po ciepłej i słonecznej majówce, od poniedziałku przyjdzie stopniowe ochłodzenie. W poniedziałek i we wtorek z zachodu Europy będzie napływać powietrze polarne, natomiast od środy z północy kontynentu powietrze pochodzenia arktycznego. W środę i czwartek pojawią się rozpogodzenia, a nocą możliwe będą przygruntowe przymrozki.

Jaka będzie pogoda od poniedziałku 6 maja do środy 8 maja?

W poniedziałek (6 maja) w ciągu dnia możemy spodziewać się licznych rozpogodzeń, lokalnie może słabo zagrzmieć oraz pokropić deszcz. Zaznaczamy, że opady nie będą intensywne. Na termometrach 21 stopni Celsjusza. Wiatr w porywach osiągnie prędkość 40 km/h.

IMGW wydał ostrzeżenie przed burzami: Uwaga na burze! Punktowo możliwy grad. Alerty pierwszego stopnia dla województwa lubelskiego

Wtorek (7 maja) przyniesie dużą ilość chmur, ale spokojnie słonecznych chwil również nie zabraknie. Padać nie powinno, choć nie można wykluczyć miejscami symbolicznych przelotnych opadów deszczu. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia 16 stopni Celsjusza. Wiatr w porywach osiągnie prędkość 40 km/h.

Noc z wtorku na środę (7/8 maja) przyniesie spadki temperatury na wysokości 2 metrów do 4 stopni Celsjusza. Ze względu na dużą ilość bezchmurnego nieba oraz niewielki wiatr, w środę rano przy gruncie mogą wystąpić spadki temperatury do zera, lokalnie nawet do -1 stopnia Celsjusza.

Środa (8 maja) na termometrach przyniesie 17 stopni Celsjusza. Na niebie przewaga bezchmurnego nieba z niewielkim wiatrem, który w porywach osiągnie prędkość 24 km/h.

Źródło: Paweł Reducha, meteolu.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.