Uwaga kierowcy! Zatrzymają ruch w wielu miejscach w mieście. Uroczysta parada cyrkowa przejdzie ulicami Lublina

akrobaci w Lublinie
EJC w Lublinie |fot. EJC Lublin

Konwent EJC w Lublinie powoli dobiega końca. Zwieńczeniem całego wydarzenia będzie uroczysta parada pełna sztuki cyrkowej i artystów. Informujemy o planowanych utrudnieniach dla kierowców, a chętnych do oglądania zapraszamy na to super widowisko. Szczegóły poniżej

EJC — Międzynarodowe święto sztuki cyrkowej w Lublinie

Odbywająca się w Lublinie konwencja artystów cyrkowych EJC 2023 dobiega końca. To niebywała okazja do poznania cyrku i artystów z bliska. Europejska Konwencja Żonglerska (EJC) to największe na świecie i najbardziej prestiżowe wydarzenie środowiska żonglerów amatorów-hobbystów, artystów nowego cyrku i artystów ulicy. Miasto Lublin ma przyjemność gościć w swoich murach 45 edycję wydarzenia. Konwencja odbywa się w dniach 29-06.08.2023r. Jej zwieńczeniem jest oficjalna parada pełna kolorów i dobrej energii.

Orkiestra EJC w Lublinie
EJC w Lublinie |fot. EJC Lublin
EJC 2023
EJC w Lublinie |fot. EJC Lublin

Więcej o EJC 2023 przeczytacie tutaj: Program „Święta Sztuki Cyrkowej” EJC 2023 W Lublinie

Lublin pełen atrakcji cyrkowych -EJC bezpłatne wydarzenia

Konwent tworzy środowisko cyrkowe. Są to osoby będące aktywnymi artystami, komikami, akrobatami. Prowadzą dla siebie zajęcia, występują, a nawet przejmują część obowiązków porządkowych, by w ten sposób wesprzeć ideę i organizację EJC. To olbrzymie spotkanie ludzi z całego świata i wielu sztuk cyrkowych, które dawno wykroczyło poza żonglerkę. 

EJC 2023 Lublin
EJC w Lublinie |fot. EJC Lublin
Święto Sztuki cyrkowej Lublin 2023
EJC w Lublinie |fot. EJC Lublin

To cię zainteresuje: Artyści podziękują Lublinowi za gościnność – Wielką oficjalną Paradą Cyrkową

Utrudnienia dla kierowców i wielkie widowisko dla mieszkańców

W związku ze zgłoszonym zgromadzeniem publicznym – paradą uczestników Europejskiej Konwencji Żonglerskiej (EJC) informujemy o możliwych utrudnieniach w ruchu, w godzinach popołudniowych, w sobotę (5 sierpnia).

Parada podczas EJC w Lublinie
EJC w Lublinie |fot. EJC Lublin
Artyści EJC w Lublinie
Artyści EJC w Lublinie | fot. organizator

Najlepiej omijać centrum miasta. Około 2 tys. osób skutecznie zablokuje ruch kołowy. Trasa przemarszu i godzina rozpoczęcia.

Inne utrudnienia drogowe w sobotę: Całkowicie zamknięta droga w Lublinie trwa wymiana nawierzchni

Uczestnicy Europejskiej Konwencji Żonglerskiej o godz. 13.00 wyruszą:

Z Parku Ludowego i dalej przejdą trasą obejmującą: al. Piłsudskiego – Al. Zygmuntowskie – Most Kultury – ul. Zamojską – ul. Wyszyńskiego – ul. Królewską – ul. Krakowskie Przedmieście (deptak) – Plac Litewski – ul. Krakowskie Przedmieście w kierunku pl. Teatralnego, gdzie o godz. 17.00

parada EJC 2017 33
Fot. Jakub Pecio
parada EJC 2017 58

Zgodnie z deklaracją organizatora w przemarszu udział weźmie ok. 2 tys. osób.

Wybieracie się na Wielką Paradę Cyrkową ulicami Lublina? Dajcie znać w komentarzu. To wyjątkowe wydarzenie dla rodzin i dzieci. Właściwie dla każdego!

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.