Uwaga kierowcy! Wkrótce zamkną część Al. Zygmuntowskich

IMG 20181015 085551
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Na kilka miesięcy zamknięte zostaną Al. Zygmuntowskie między rondem przy Gali a wjazdem na parking MOSiR. Ma to związek z kolejnym etapem prac przebudowy ronda Lubelskiego Lipca ’80 i ul. Fabrycznej.

Informuję, że od najbliższego wtorku, 6 listopada wprowadzone zostanie częściowe zamknięcie Al. Zygmuntowskich. Wyłączony całkowicie z ruchu będzie odcinek między zjazdem na parking MOSiR znajdującym się bliżej stadionu żużlowego, a rondem Lubelskiego Lipca ’80. Nie będzie zatem możliwości zjazdu z ronda w Al. Zygmuntowskie – mówi Karol Kieliszek z lubelskiego ratusza.

Dojazd do obiektów znajdujących się przy Al. Zygmuntowskich a także kompleksu Aqua Lublin możliwy będzie wyłącznie od strony skrzyżowania z al. Piłsudskiego. Ponadto, sygnalizacja świetlna na rondzie Lubelskiego Lipca ’80 przejdzie w tryb pracy światła żółtego, pulsującego, zaś ta skrzyżowaniu Al. Zygmuntowskich z al. Piłsudskiego zostanie wyłączona.

Wprowadzane zmiany związane są z przystąpieniem wykonawcy zadania polegającego na przebudowie ronda Lubelskiego Lipca ’80 i ul. Fabrycznej do zakresu prac obejmujących Al. Zygmuntowskie.

Roboty będą polegały na rozbiórce istniejącej infrastruktury, wzmocnieniu podłoża, przebudowie uzbrojenia oraz budowie nowej konstrukcji jezdni oraz ciągów pieszych i rowerowych – dodaje Kieliszek.

Komunikacja miejska na objazdy

Objazdy dla komunikacji miejskiej będą obowiązywał od 5 listopada. W czasie trwania objazdów nie będą obsługiwane przystanki: Hala MOSiR 01 oraz Rondo Lubelskiego Lipca 04.

Tym samym linie nr: 14, 153, 158 i 950 będą kursować następującym objazdem:

+ Linie nr 14, 153 i 158 w obu kierunkach przejazdu:
… – al. Piłsudskiego – Lubelskiego Lipca 80 – Fabryczna – …

+ Linia nr 950 w kierunku Pancerniaków:
… – al. Piłsudskiego – Wolska – Droga M. Majdanka – …

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Teraz wracam godzine do domu i jeszcze mi zamknięcie rondo. DZIĘKUJE!!!!! WSZYSTKO W JEDNYM CZASIE LUBLIN MIASTO INSPIRACJI BUAHAHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA