Uwaga kierowcy, noga z gazu! W środę policyjne działania „Prędkość”

68 112257
Zdjęcie ilustracyjne | fot. POLICJA

W środę policja w całym kraju przeprowadzi akcję pn. „Prędkość”. Funkcjonariusze drogówki będą eliminować z ruchu kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości.

Policyjne statystyki nie pozostawiają złudzeń. Od nowego roku wzrosła liczba wypadków spowodowanych nadmierną prędkością. Funkcjonariusze policji prowadzą działania, mające zwiększyć świadomość kierowców, że przekraczanie dozwolonej prędkości zwiększa ryzyko poważnych obrażeń, a nawet śmierci.

Z powodu nieprzestrzegania przepisów dotyczących prędkości na naszych drogach giną nie tylko kierujący samochodami i ich pasażerowie, ale także piesi i rowerzyści.

Policyjna akcja „Prędkość”

Działania mundurowych zaplanowano na środę 14 sierpnia. Jak przyznaje Komenda Główna Policji, funkcjonariusze będą wykorzystywać ręczne mierniki prędkości i radiowozy z wideorejestratorami, ale mają także zwracać uwagę na inne wykroczenia kierujących.

Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi” – czytamy w Komendy Głównej Policji.

Kontrola drogówki może zakończyć się nie tylko mandatem i punktami karnymi, ale nawet utratą prawa jazdy. W Komendzie Głównej Policji zapewniono, że mundurowi będą bardziej surowi dla osób przekraczających prędkość. Kara może też zostać wymierzona za inne wybryki za kierownicą.

Przestrzegamy wszystkich kierowców przed pośpiechem na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana do własnych umiejętności, natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni i innych uwarunkowań, które zawsze trzeba wziąć pod uwagę” – apelują policjanci.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów rowerowych i skrzyżowań. Można więc podejrzewać, ze to właśnie tam w środę należy spodziewać się największej liczby policjantów.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Polecam ciągłe kontrole na odcinku 747 w kierunki Lublina. Dzisiaj o mały włos kierowca srebrnego BMW nie skasował dwóch pojazdów ktore wyprzedził przed znakiem rozwidlenia dróg. Tam powinna byc kontrola caly dzień