Uwaga kierowcy! Kamienie strzelają spod kół. Żwir i piach zalegają na znacznej długości ulicy

Żwir i piasek zalegające na jezdni ul. Jana Pawła II
Żwir i piasek zalegające na jezdni ul. Jana Pawła II | fot. czytelnik Tomasz

Jeden z czytelników zwrócił uwagę na zalegający żwir z piachem na jezdni ul. Jana Pawła II w Lublinie. Trzeba zachować szczególną ostrożność podczas hamowania i ruszania, zanim ktoś to uprzątnie.

Żwir na jezdni

„Czy moglibyście zareagować, ewentualnie ostrzec kierowców, zwłaszcza tych na 2 kołach o tym co dzieje się na ul. Jana Pawła II. Od kilku dni leżą rozsypane po jezdni kamienie i piach z jakiejś budowy, mogą to być z budowy stacji paliw nieopodal ul. Nadbystrzyckiej. Nowe taryfikatory chyba mocno wciągnęły nasze służby, skoro na to nie ma reakcji. Może jak ktoś sobie lub komuś zrobi krzywdę, to wtedy będzie reakcja” – pisze czytelnik Tomasz.

Pan Tomasz zgłosił w środę (12.10) sprawę straży miejskiej.

„Przekazaliśmy sprawę zarządcy drogi (Zarządowi Dróg i Mostów w Lublinie – przyp. red.). Z naszej strony sprawdzamy monitoring miejski celem ustalenia sprawcy zanieczyszczenia jezdni” – mówi Sylwia Kuc ze Straży Miejskiej w Lublinie.

Pan Tomasz zauważył w czwartek (13.10), że te same kamienie leżą również przy skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z ul. Granitową. Żwir leży na linii między lewym pasem a pasem do skrętu w lewo w ul. Granitową.

„Wczoraj mało 2 razy na motocyklu nie leżałem przez te kamienie” – dodaje czytelnik Tomasz.

Jeśli przez strzelające kamienie zostanie uszkodzony pojazd, bez względu na rodzaj usterki, kierowca ma prawo złożyć wniosek o odszkodowanie. Ważne jest w takim przypadku, aby zakres uszkodzeń i okoliczności dobrze udokumentować zdjęciami w miejscu, w którym doszło do zdarzenia. Na miejsce możemy także wezwać policję w celu sporządzenia notatki, która w takich sprawach bywa kluczowym dowodem.

Żwir i piasek zalegające na jezdni ul. Jana Pawła II
Żwir i piasek zalegające na jezdni ul. Jana Pawła II | fot. czytelnik Tomasz
Żwir i piasek zalegające na jezdni ul. Jana Pawła II
Żwir i piasek zalegające na jezdni ul. Jana Pawła II | fot. czytelnik Tomasz

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.