Uwaga! Dziś mogą wystąpić burze w Lublinie i woj. lubelskim

burza błyskawica wyładowanie pogoda
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Polscy Łowcy Burz ostrzegają przed burzami, które mają objąć także nasze województwo. Burze najbardziej aktywne mają być po południu, a pod wieczór będą zanikać.

Dzisiaj Polska znajduje się pod wpływem wilgotnej, polarnej morskiej masy powietrza, w obszarze słabogradientowym. W górnej troposferze nad naszym krajem zaznacza swoją obecność niewielki, zanikający niż górny.

W czwartek w południowej i zachodniej części kraju, a w mniejszym stopniu także w centrum, pojawi się strefa niewielkich wartości energii CAPE (energia potencjalna dostępna konwekcyjnie – przyp. red.).

Mimo niewielkich wartości CAPE, modele sygnalizują możliwość pojawienia się chmur Cumulonimbus z silnymi opadami deszczu, a miejscami nawet słabymi, lokalnymi burzami” – ostrzegają w komunikacie Polscy Łowcy Burz.

Największe szanse na burze wystąpią w południowo-wschodniej i południowej części Polski (zwłaszcza woj. lubelskie i świętokrzyskie) w godzinach popołudniowych. Wieczorem zjawiska będą zanikać.

Obszar prawdopodobnego wystąpienia burz

outlook 20190927
Źródło: Polscy Łowcy Burz

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.