Utrzymanie miejskich fontann droższe, niż przewidywali urzędnicy. Brakuje 500 tys. zł do jedynej oferty

Fontanna multimedialna w Lublinie na Placu Litewskim
Fontanna multimedialna w Lublinie na Placu Litewskim | fot. Dominik Wąsik

Miasto szuka firmy, która przez najbliższe 2,5 roku będzie zajmować się obsługą fontann na Placu Litewskim i w Parku Ludowym. Do przetargu stanęła jedna firma, lecz jej oferta przekracza założony przez urzędników budżet o ponad 500 tys. zł.

Miejskie fontanny w Lublinie

Do połowy czerwca obowiązuje obecna umowa na utrzymanie miejskich fontann na Placu Litewskim i w Parku Ludowym. Spółka Watersystem z podwarszawskiego Zakrętu jest odpowiedzialna za codzienne utrzymanie, obsługę pokazów multimedialnych, przygotowanie fontann do przerwy zimowej, oraz całodobową ochronę. Miasto za dwuletnie utrzymanie zespołu fontann zapłaciło ponad 3,5 mln zł.

W lutym lubelski ratusz ogłosił nowy przetarg na utrzymanie miejskich fontann przez kolejne 2,5 roku. Do zadań w zakresie utrzymania i obsługi zespołu fontann multimedialnych na Placu Litewskim będzie należało m.in. utrzymanie i obsługę codzienną fontann w okresie letnim i przerwie zimowej, obsługę pokazów multimedialnych, przygotowanie fontann do przerwy zimowej i całodobowa ochrona obiektu.

W dydaktycznym ogrodzie wodnym w Parku Ludowym zamówienie obejmuje utrzymanie fontann i ich obsługę wraz z pomieszczeniami technicznymi i wyposażeniem technologicznym, zarówno w okresie letnim, jak i w czasie przerwy zimowej lub podczas dłuższego postoju.

Skąd wziąć brakujące pół miliona złotych?

Urząd Miasta Lublin na oferty zainteresowanych firm czekał do 13 marca. Do przetargu stanęła jedna firma, obecny operator fontann – Watersystem. Podwarszawska spółka utrzymanie i obsługę zespołu fontann multimedialnych na Placu Litewskim oraz dydaktycznego ogrodu wodnego w Parku Ludowym wraz z infrastrukturą towarzyszącą wyceniła na ponad 3,8 mln zł.

Miejski ratusz planował wydać 3,3 mln zł, czyli o 500 tys. zł mniej, niż jedna oferta złożona w przetargu. Teraz urzędnicy sprawdzą złożoną ofertę pod kątem formalnym. Później zapadnie decyzja o znalezieniu brakujących środków i rozstrzygnięciu postępowania lub jego unieważnieniu i rozpisaniu od nowa.

Przypomnijmy, że kolejny sezon miejskich fontann ruszy w drugiej połowie kwietnia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.