Utrudnienia dla kierowców. Wielka parada samochodów przejedzie przez Lublin

radiowóz policja
Radiowóz policji | fot. Dominik Wąsik

W związku z obchodami XIX Lubelskiego Festiwalu Nauki, miasto Lublin przygotowuje się na paradę samochodów i motocykli, która odbędzie się w sobotę, 23 września. Parada poprowadzona zostanie w asyście policji.

Trasa zabytkowej parady — gdzie wystąpią utrudnienia

Skrzyżowanie ul. Młyńskiej i ul. Dworcowej
Skrzyżowanie ul. Młyńskiej i ul. Dworcowej | fot. Dominik Wąsik

XIX Lubelski Festiwal już w ten weekend. Imprezie towarzyszyć będzie parada pojazdów zabytkowych. Kolumna składająca się z około 20 pojazdów przemierzy miasto.

To cię zainteresuje: Pożar auta elektrycznego zaparkowanego w domowym garażu

Przejazd rozpocznie się w godzinach 12:00-13:00, przejeżdżając przez ulice takie jak Dworcowa (na wysokości Targów Lublin), al. Piłsudskiego, Lubelskiego Lipca ’80, Zamojska, Wyszyńskiego, Królewska, pl. Łokietka, Lubartowska, al. Tysiąclecia, rondo im. Dmowskiego (nawrót), al. Tysiąclecia, al. Solidarności, Wodopojna, Świętoduska, Bajkowskiego, pl. Łokietka, Królewska, Wyszyńskiego, Bernardyńska, pl. Wolności, Narutowicza, Okopowa, Zesłańców Sybiru, Kołłątaja, Krakowskie Przedmieście, Lipowa, al. Piłsudskiego, koniec trasy parady przewidziano na ul. Dworcowej (przy Targach Lublin) w punkcie startowym.

Lubelski XIX Festiwal Nauki — atrakcje

W trakcie Festiwalu będzie można uczestniczyć w licznych warsztatach, prezentacjach, wykładach i wystawach, które ukażą m.in. najnowsze odkrycia naukowe oraz wyzwania, z którymi mierzy się dzisiejsza nauka. Będzie to między innymi okazja, aby zgłębić temat gwałtownego rozwoju sztucznej inteligencji i płynących z niego korzyści oraz zagrożeń. Nie zabraknie również wydarzeń nawiązujących do trwającego właśnie Roku Mikołaja Kopernika czy Lublina jako Europejskiej Stolicy Młodzieży. Wszystko po to, aby poznać najbardziej aktualne trendy i innowacje, które kształtują przyszłość naszej cywilizacji.

Więcej wydarzeń na weekend: Zobacz, co robić w Lublinie 22-24 Września

Przejazd kolumny pojazdów odbędzie się jednym pasem ruchu. Bezpieczeństwo uczestników zapewni Policja.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.