Uszkodzona studnia przy Bramie Krakowskiej. Element zostanie naprawiony w ramach usterki

IMG 20190702 130617
Uszkodzona pompa żeliwna obok Bramy Krakowskiej | fot. Dominik Wąsik

Straż miejska zabezpieczyła nagranie z monitoringu, na którym widać moment uszkodzenia korby w żeliwnej studni. Uszkodzony element wkrótce zostanie wymieniony.

Do zdarzenia doszło w sobotę 29 czerwca na placu przed Bramą Krakowską, gdzie od niedługiego czasu stoi zrekonstruowana żeliwna pompa (studnia) z funkcją zdroju ulicznego. Dzięki temu w gorące dni można się ochłodzić.

O godzinie 22:58 kamera zarejestrowała parę młodych osób. Na nagraniu widać jak mężczyzna próbuje przekręcić koło i doprowadza do uszkodzenia elementu. W związku z tym, że mogło zaistnieć przestępstwo lub wykroczenie związane ze zniszczeniem mienia, nagranie przekażemy policji” – informuje Robert Gogola, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Lublinie.


Czytaj więcej: Ktoś uszkodził żeliwną studnię przy Bramie Krakowskiej. Kosztowała ponad 140 tys. zł


Miasto po tym incydencie skontaktował się z wykonawcą żeliwnego odlewu, za którego wykonanie zapłaciło 141 450 złotych.

Wykonawca wykona konkretny odlew uszkodzonego koła, by w przyszłości nie doszło do podobnej sytuacji. Zadanie nie zostało odebrane protokolarnie przez miasto od wykonawcy, więc będzie to naprawione jako usterka i wymienione” – wyjaśnia Marek Poznański, menadżer Śródmieścia.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Nie w ramach usterki tylko fuszerki!!Jak zrobili gówniane rurki puste w środku to co się dziwić.Poza tym koło jest do kręcenia i skąd jakiś pijany debil miał wiedzieć,że się urwie???

  2. Wszystko jak z papieru, na placu litewskim fontanny psujące się chyba po tygodniu, park śląski z reklamacjami, teraz kolejny raz dobrze zainwestowane pieniądze. Fachowcy je wydają.