Uszkodził 25 nagrobków na cmentarzu w Łęcznej. Wandal w rękach policji

Uszkodzone nagrobki na cmentarzu parafialnym w Łęcznej | fot. KPP Łęczna
Uszkodzone nagrobki na cmentarzu parafialnym w Łęcznej | fot. KPP Łęczna

Policjanci zatrzymali sprawcę uszkodzenia nagrobków na cmentarzu parafialnym w Łęcznej. Okazał się nim 34–letni mieszkaniec miasta. Oświadczył, że w trakcie zdarzenia był pijany.

Uszkodzone nagrobki na cmentarzu w Łęcznej

Do dewastacji na cmentarzu parafialnym w Łęcznej doszło w nocy z czwartku na piątek. Nieznany wówczas sprawca dokonał uszkodzenia 2 nagrobków poprzez połamanie płyt i uszkodzenia fundamentu oraz w 23 nagrobkach poprzesuwał płyty. Spowodował straty na kwotę ponad 13 tysięcy złotych.

W wyniku przeprowadzonych czynności policjanci ustalili sprawcę tego zdarzenia. Okazał się nim 34–letni mieszkaniec Łęcznej. Wczoraj funkcjonariusze zapukali do drzwi jego mieszkania. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy.

Policjanci przedstawili mu zarzut zniszczenie mienia, znieważenia miejsca spoczynku i wybryk chuligański. 34-latek przyznał się i tłumaczył, że był pijany. Mężczyzna działał w warunkach recydywy, czym naraził się na surowszą karę.

Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara do 7,5 lat pozbawienia wolności.

34-letni mieszkaniec Łęcznej uszkodził nagrobki na cmentarzu parafialnym | fot. KPP Łęczna
34-letni mieszkaniec Łęcznej uszkodził nagrobki na cmentarzu parafialnym | fot. KPP Łęczna

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.