Uśmiechnijcie się! Dziś Światowy Dzień Uśmiechu

Kto z nas nie lubi, gdy ludzie się do niego uśmiechają? To pewnie pytanie retoryczne, które zadajemy dziś, bo dziś wypada Światowy Dzień Uśmiechu.

Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest zawsze w pierwszy piątek października. I tak już od 16 lat! Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej, uśmiechniętej buzi. Została ona stworzona w 1963 roku.

Mówi się także, że śmiech jest zaraźliwy i w tym jest ziarenko prawdy. Otóż naukowcy odkryli w mózgu „neurony lustrzane” odpowiedzialne za rozpoznawanie emocji na twarzy drugiej osoby. Po takim rozpoznaniu, neurony uruchamiają w naszych mózgach te same emocje. Kiedy więc widzimy na twarzach innych osób uśmiech – łatwiej jest nam się uśmiechać. Wnioski są chyba oczywiste – by uczynić świat bardziej pozytywnym wystarczy zacząć od siebie i uśmiechać się oraz zarażać uśmiechem.

Co ciekawe, istnieje aż 19 rodzajów uśmiechu, które angażują od 5 do 53 mięśni twarzy!

Czy zdążyliście się już dzisiaj uśmiechnąć? 🙂

(fot. ilu. pixabay)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.