Urzędnikom jest gorąco. W tych gminach zmieniły się godziny przyjęcia petentów

upał żar gorąco zmęczenie wentylator praca
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Mieszkańcy gmin, w których postanowiono od dziś zmienić lub skrócić godziny pracy, ze względu na panujące upały, nie ukrywają oburzenia spowodowanego takimi decyzjami urzędników.

Urzędnikom przeszkadzają upały

Do naszej redakcji w dniu dzisiejszym odezwali się mieszkańcy dwóch gmin, którzy poprosili o nagłośnienie sytuacji związanych ze zmianą godzin lub skróceniem czasu pracy urzędów gmin w Jabłonnej i Wysokim. Urzędy swoje decyzje tłumaczą upałami na zewnątrz, które doskwierają także pracownikom w środku

„W związku z wysokimi temperaturami od poniedziałku 12 lipca do piątku 16 lipca Urząd Gminy Jabłonna, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Zespół Administracyjny Szkół czynne będą w godzinach 6.30 – 14.00. Za utrudnienia przepraszamy” – czytamy w stronie Urzędu Gminy Jabłonna.

„Zarządzeniem Wójta Gminy Wysokie Nr 29/2021 został wprowadzony w dniach 12 – 16 lipca 2021 skrócony czas pracy dla pracowników Urzędu Gminy. Ma to związek z trwającą falą upałów. W dniach 12, 13, 15, 16 lipca Urząd Gminy będzie czynny w godzinach od 7.30 do 13.30. W dniu 14 lipca (środa) w godz. od 8.00 do 14.00. Za niedogodności przepraszamy” – czytamy na stronie Urzędu Gminy Wysokie.

„Przypuszczam, że panowie którzy pracują tam najciężej, to znaczy Ci co koszą i sprzątają, pracują normalnie a właśnie to Ci z biura mają skrócony czas pracy. Niestety, tak to bywa…” – skomentował decyzję Urzędu Gminy Jabłonna pan Michał.

ZOBACZ TAKŻE:
Pracujesz w upale? To musi zapewnić ci pracodawca

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jak to nie może? Nie ma górnej granicy temperatury, jest tylko dolna.

  2. Pan Michał nie zna zasad BHP i nie wie, że pracownik nie może. Pracować w takim upale? Jak go rozpięta żal niech zakupi do urzędu klimatyzację. Pan od koszenia wiedział od początku na co się szykuje.