Uroczystość rocznicy "Cudu Lubelskiego". Będą utrudnienia w ruchu

dsc 0745

W czwartek 3 lipca w związku z uroczystościami „Cudu Lubelskiego” wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu w centrum miasta. Całkowicie wstrzymany zostanie ruch kołowy na trasie przejścia procesji różańcowej w godzinach 20.30 – 22.00.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 19 mszą św. na placu Katedralnym. Po mszy św. nastąpi przejście uczestników procesji ulicami: Królewską, Lubartowską (do skrzyżowania z ul. Kowalską), Świętoduską, Krakowskim Przedmieściem (deptak), Królewską na plac Katedralny. Na trasie procesji będą usytuowane ołtarze przy: Bramie Krakowskiej, przy kościele OO Karmelitów, przy kościele Św. Ducha i przy kościele OO Jezuitów.

Przejście uczestników procesji ulicami odbywać się będzie przy całkowicie wstrzymanym ruchu kołowym. Zamknięcie odcinków ulic oraz bezpieczeństwo ruchu drogowego zapewnią służby policyjne.
Natomiast bezpieczeństwo uczestników procesji oraz porządek w czasie przejścia zabezpieczą organizatorzy. Od godz. 19 linie komunikacji miejskiej zostaną skierowane na objazdy.

 

fot. archidiecezjalubelska.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.