Upili dwulatka przed sklepem. Mówili, że to dla żartu. Teraz grozi im więzienie

11537468 dziecko w szpitalu 900 554
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Zarzuty rozpijania małoletniego oraz narażenia dziecka na utratę życia lub zdrowia usłyszy dwóch mężczyzn, którzy upili dwuletnie dziecko. Chłopiec miał 1,8 promila alkoholu we krwi.

Do zdarzenia doszło 13 listopada. Do szpitala w Bełchatowie (woj. łódzkie) zostało przywiezione nietrzeźwe dziecko. Badania wykonane w placówce medycznej wykazały, że dwuletni chłopiec miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Matka dziecka była trzeźw.

Według policji do zdarzenia doszło na terenie jednej z posesji w gminie Kamieńsk w powiecie radomszczańskim. Świadkowie początkowo utrzymywali, że był to nieszczęśliwy wypadek. Twierdzili, że dziecko samo napiło się alkoholu z pozostawionej na posesji butelki. Policjanci nie uwierzyli jednak w opowiadaną historię.

Okazało się, że chłopcem miał opiekować się dziadek. Kiedy obsługiwał klientów sklepu znajdującego się na tej posesji, maluch wykorzystał nieuwagę dziadka i poszedł do znanych mu mężczyzn spożywających alkohol za lokalem.

Jak wynika z zebranego materiału dowodowego jeden z nich wlał chłopcu wódki w kieliszek i kazał wypić. Dwulatek wypił najprawdopodobniej trzy kieliszki wódki. Następnie chłopiec wrócił do dziadka, który zauważył dziwne zachowanie wnuka a dodatkowo wyczuł woń alkoholu. Natychmiast zaalarmował matkę dziecka, która zawiozła je do szpitala.

Działania funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 29 i 36 lat. Podczas rozmowy z policjantami stwierdzili, że to miał być żart. Za takie zachowanie grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.