Upały rzędu 30-33 stopni Celsjusza i burze z gradem. Są ostrzeżenia meteorologiczne na najbliższe dni

chmury nad lublinem
Chmury nad Lublinem | fot. Dominik Wąsik

Będzie jeszcze cieplej i do tego zagrzmi. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przez dużą zmiennością w pogodzie. Prognozowane są upały i burze z gradem. Sprawdź prognozę pogody na najbliższe dni dla naszego regionu.

Upały, intensywne opady deszczu i burze z gradem

W piątek (25.08) zachmurzenie przeważnie umiarkowane i duże, jedynie na wschodzie regionu początkowo małe. W zachodniej połowie regionu po południu możliwe słabe opady deszczu oraz burze.  Prognozowana wysokość opadu podczas burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 27°C na północy do 32°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.

W sobotę (26.08) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotny deszcz i burze. W czasie burz opady deszczu do 20 mm, miejscami do 25 mm, możliwy też grad. Temperatura maksymalna od 27°C na zachodzie do 32°C na wschodzie obszaru. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

W niedzielę (27.08) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na wschodzie regionu również rozpogodzenia. Miejscami przelotne opady deszczu, na Mazowszu oraz Lubelszczyźnie możliwe burze. Miejscami opady mogą być intensywne, w czasie burz możliwe opady gradu. Temperatura maksymalna od 22°C, 23°C na zachodzie do 31°C, 32°C na wschodzie obszaru. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie zachodni, na pozostałym obszarze z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

Ostrzeżenie IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla całej Lubelszczyzny ostrzeżenia pogodowe drugiego stopnia przed upałami. Wysokich temperatur należy spodziewać się od piątku 25 sierpnia od godz. 13 do niedzieli 27 sierpnia do godz. 20.

„Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 19°C, miejscami około 20°C” – ostrzega IMGW.

W trakcie tego weekendu należy spodziewać się również burz z gradem i intensywnymi opadami deszczu. IMGW zamierza wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla całego obszaru woj. lubelskiego.

Aktualizacja: Burze z gradem nad Lublinem. W sobotę znów może zagrzmieć. Ostrzeżenie IMGW 26 sierpnia

Zobacz aktualne ostrzeżenia pogodowe IMGW.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.