Burze z gradem nad Lublinem. W sobotę znów może zagrzmieć. Ostrzeżenie IMGW 26 sierpnia

burza
Burza | fot. Adobe Stock

Burze z gradem w Lublinie w sobotę 26 sierpnia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o burzach z gradem, które w sobotę 26 sierpnia mogą nadciągnąć nad Lublin.

Burze w sobotę, 26 sierpnia

W sobotę (26.08) Polska będzie pod wpływem niżu znad południowej Skandynawii w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód chłodnego frontu atmosferycznego, poprzedzonego linią zbieżności. Wschód i centrum kraju będą w gorącym i wilgotnym powietrzu zwrotnikowym, w ciągu dnia wypieranym od zachodu przez chłodniejsze polarne morskie. Na północnym zachodzie kraju, w godzinach przedpołudniowych, możliwe są słabe zanikające burze.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla Lublina i całego obszaru województwa lubelskiego. Ostrzeżenia obowiązują od godziny 12:00 do godziny 22:00 w sobotę 26 sierpnia.

„Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Miejscami grad” – ostrzega IMGW.

Przypomnijmy, że w dalszym ciągu obowiązują również ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami. Szczegóły: Upały rzędu 30-33 stopni Celsjusza i burze z gradem. Są ostrzeżenia meteorologiczne na najbliższe dni

Przed wyjściem z domu rekomenduje się sprawdzanie aktualnych danych radarowych, wskazujących lokalizację i kierunek przemieszczania się chmur burzowych, na terenie otwartym zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza w pobliżu drzew i innych wysokich obiektów.

Warunki biometeo

Niżowa, zmienna pogoda z przelotnymi opadami deszczu i burzami, kształtowana przez przemieszczający się z zachodu na wschód kraju chłodny front atmosferyczny, będzie niekorzystnie wpływać na organizm człowieka. Obojętne warunki biometeorologiczne występować będą jedynie na północnym zachodzie, głównie w drugiej połowie dnia.

Zobacz aktualne ostrzeżenia pogodowe IMGW.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.