Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zawiesza zajęcia stacjonarne. Studenci przechodzą na zdalne nauczanie

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie ze względu na sytuację związaną z koronawirusem odwołuje zajęcia dla studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych. Władze UP zajęcia zawiesiły do 31 października.

Komunikat rektora prof. dr hab. Krzysztofa Kowalczyka opublikowano na stronie internetowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Decyzja uczelni jest podyktowana względami bezpieczeństwa.

„W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w kraju związaną z COVID-19 wprowadza się czasowo tj. od 17 października 2020 r. do 31 października 2020 r. prowadzenie zajęć dydaktycznych w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie na wszystkich kierunkach studiów wyższych stacjonarnych i niestacjonarnych, studiach podyplomowych i kursach dokształcających, studiach doktoranckich oraz w szkole doktorskiej z wykorzystaniem metod i technik nauczania na odległość” – czytamy w zarządzeniu.

Czytaj także: Lublin. Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego są bezradni. „Wszystkie zajęcia stacjonarnie”

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. @Anakin potrzebujesz wazeliny nie skończyła Ci się jeszcze ? Decyzja podjęta po tym jak my studenty i prowadzący zdemaskowali błędy organizacji i przedstawili swoje oburzenie opisując co dzieje się na uczelni… super decyzja władz… i nic nie znaczące zasady że decyduje prowadzący o sposobie nauczania…

  2. @Student UP dlatego to się nazywa studia, a nie szkoła. Na studiach nie uczą wszystkiego tylko pokazują drogę. Do reszty masz dojść sam właśnie studiując materiały, szukać wiedzy i uczyć się rozwiązywać problemy. Na kierunku technicznym jesteś najprawdopodobniej, więc ucz się rozwiązywać problemy jako przyszły inżynier.

  3. Nic dziwnego. Nie bądzcie zdziwieni że prawdopodobnie przedłuży się w takim trybie aż do końca semestru.
    Bardzo odpowiedzialna decyzna i osobiście popwieram.

  4. Rektor podjął bardzo racjonalną i odpowiedzialną decyzję. Momentalnie zareagował, pokazał, że studenci mogą na niego liczyć i ich głos nie jest ignorowany.

  5. Liczyłam, że do tego nie dojdzie…
    Mam tylko nadzieję, że to się nie przedłuży na kolejne miesiące

  6. Bardzo dziękuję za ten zbędny artykuł. Dzięki niemu wracamy do domu. Do nauczania bez warunków bo ktoś boi się iść mieszkać samemu i tłumaczy się wirusem, znowu będę poświęcać na ćwiczenia nie 1,5h tylko 2 razy więcej bo do wszystkiego trzeba będzie dojść samemu i chodzić po znajomych, żeby mieć chwilę spokoju na zastanowienie się. Przypominam że nie każdy jest jedynakiem z własnym pokojem, gdzie jest cisza i spokój.