Uniwersytet Medyczny wybuduje 7-piętrowy parking na blisko 800 aut

Wizualizacja parkingu Uniwersytetu Medycznego przy ul. Gębali w Lublinie
Wizualizacja parkingu Uniwersytetu Medycznego przy ul. Gębali w Lublinie | mat. prasowe

Umowa w wykonawcą podpisana. Uniwersytet Medyczny w Lublinie wybuduje 7-piętrowy parking na blisko 800 aut. Zakończenie inwestycji planowane jest na IV kwartał 2022 roku.

Parking na 800 aut przy ul. Gębali

Parking o powierzchni 20 tys. mkw. powstanie przy ul. Gębali w Lublinie. Na 7 kondygnacjach znajdą się 793 miejsca postojowe. Do dyspozycji parkujących będą schody oraz 3 lub 4 windy z zapewnieniem dostępu dla osób niepełnosprawnych. Parking ma być w pełni zautomatyzowany i wyposażony w system kontroli wjazdu i rozliczenia postoju.

Inwestycja ma usprawnić ruch samochodowy oraz system parkowania samochodów w rejonie Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4, Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego oraz budynków Uniwersytetu Medycznego. Pozwoli także na uwolnienie terenów wokół szpitali i budynków Uniwersytetu Medycznego z niekontrolowanego postoju samochodów.

„Poprzez budowę parkingu chcemy ułatwić życie pracowniom Uczelni, szpitali oraz pacjentom” – podkreśliła kanclerz UM Ewa Abramek. „To inwestycja istotna dla całego miasta, która rozwiązuje problem z parkowaniem pojazdów. Pokazuje też, jak bardzo władzom Uniwersytetu zależy na usprawnieniu komunikacji w rejonie szpitali i budynków uczelni” – dodała.

Uniwersytet Medyczny podpisał umowę z firmą Goldbeck, która wskazała okres 15 miesięcy od daty podpisania umowy jako czas potrzebny do zrealizowania projektu. Szacowana wartość inwestycji w systemie zaprojektuj i wybuduj wynosi 28,5 mln złotych.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Daje sobie reke obciąć ze inwestycje splaca pacienci i ich bliscy.nie mam nic do lekarzy i pracownikow naukowych ale oni za parkowanie nie zapłacą zlotowki- z prywatnych pieniedzy

  2. do David: „Daje sobie reke obciąć ze inwestycje splaca pacienci i ich bliscy.nie mam nic do lekarzy i pracownikow naukowych ale oni za parkowanie nie zapłacą zlotowki- z prywatnych pieniedzy”. Większego idiotyzmu dawno nie słyszałem